Rijeka u četvrtfinalu Kupa, veliko slavlje u Varaždinu

Sport klub 05.12.2023  |  Autor: Nikola Janković

Franjo Ivanović dobio je i iskoristio šansu danas u Vinkovcima gde je po lošem terenu i ne toliko prijatnom vremenu favorit obavio posao u osmini finala Kupa Hrvatske i pridružio se rivalima za titulu prvaka Hajduku i Dinamu na žrebu za četvrtfinale.

Mladi, 20-godišnji napadač postigao je prva dva gola na utakmici, a potom je Alen Grgić u 84. minutu „ubio“ nade domaćih da je preokret moguć: Cibalija – Rijeka 1:3 (0:2), uz Ivanovićeve pogotke u 32. i 73. minutu. Tada je, na kratko, Karlo Miljanić pogotkom u 76. minutu podgrejao nade navijača jedinog drugoligaša koji je, do danas, imao šansu da se nađe u četvrtfinalu, ali one nisu dugo potrajale. Trofeji: Dinamo 16, Hajduk 8, Rijeka 6, Osijek 1, Inter Zaprešić 1.