Novosađani u neprijatnom društvu

Sputnik 14.12.2023

Pre samo deset meseci Mladost iz Novog Sada je ostvarila najveći uspeh u istoriji kluba pobedom nad Partizanom u gostima od 4:0, a sada se nalazi među četiri ekipe u Evropi koje su na putu da sezonu za sezonom ispadnu u niži rang takmičenja.

Apsolutni šok je priredila Mladost tog 11. februara na stadionu Partizana, za 11 minuta je vodila sa 2:0, a u drugom poluvremenu je sa još dva pogotka potpuno dotukla crno-bele i učinila ih poniženim kao retko kada. To je bila jedna od svega četiri pobede koje je Mladost ostvarila u prethodnoj sezoni Superlige Srbije, takmičenje je završila na poslednjem mestu sa svega 20 poena, a u plej-autu nije uspela da popravi rezultat. Jeste ostvarila još dve pobede uz četiri