Čukarički i TSC kompletirali potop srpskog fudbala u Evropi

Sputnik 14.12.2023

Fudbaleri Čukaričkog su porazom od 2:0 od Genka, uprkos tome što su sat vremena imali igrača više, završili učešće u Ligi konferencija, a priliku da se plasira u to takmičenje iz Lige Evrope propustio je TSC protiv Olimpijakosa pošto je izgubio rezultatom 5:2.

Time je kompletiran potpuni potop srpskog fudbala u Evropi, a ostaće upisano da je jedinu pobedu na evropskoj sceni zabeležila ekipa Partizana koja nije ni učestvovala u grupnoj fazi liga pod okriljem UEFA. Čukarički je izgubio u Belgiji, doživeo je šesti poraz u šest utakmica, gubio je od 21. minuta golom Hejnena, a od 33. je imao igrača više pošto je crveni karton dobio Galarsa. Ipak, Čukarički ne samo da nije iskoristio igrača više već je u 57. minutu primio i