LE - Veljko heroj Sparte, Betis razočarao, Ajaks ostaje u Evropi!

Sportske.net 14.12.2023  |  Sportske.net

Grupa B Brajton - Marsej 1:0 Ajaks - AEK 3:1 Grupa u kojoj se mnogo toga znalo pre ovog kola, jer su Marsej i Brajton bili sigurni učesnici Lige Evrope na proleće, pitanje je bilo samo ko će sa prve pozicije dalje i ko će biti treći.

Na kraju, Brajton završava prvi posle pobede u finišu meča protiv Marseja, a Ajaks je kao domaćin savladao AEK, dovoljno za Ligu konferencija na proleće. Majstoriju Žoaa Pedra u pobedi Brajtona nad Marsejom pogledajte OVDE. U drugom meču Akpom je doveo domaćina u prednost već u 5. minutu utakmice, da bi AEK izjednačio rezultat u 11. minutu utakmice preko Garsije. Tejlor je zaokružio sjajnih 20 minuta utakmice pogotkom na asistenciju Hata, a do kraja meča j oš jedan