Đoković i Danilovićeva brži od Nove godine - Srbija savladala Kinu na Junajted kupu

RTS 31.12.2023

Novak Đoković i Olga Danilović su u dublu mešovitih parova savladali Džidžen Džang i Điven Dženg 2:1 i doneli Srbiji trijumf protiv Kine u prvom kolu Grupe E Junajted kupa.

Mešoviti par Srbije - Đoković i Danilovićeva ostvarili su trijumf nakon sat i 27 minuta igre, po setovima 6:4, 1:6, 10:6. Prvi set pripao je srpskom paru u kome je viđen jedan brejk u sedmom gemu za 4:3, što je Đokoviću i Danilovićevoj bilo dovoljno da bez velikih poteškoća dođu do vođstva u setovima. Zanimljiv razvoj događaja desio se kada je Srbija pri rezultatu 4:3 spasila tri brejk lopte, a potom i stigla do petog gema u prvom setu. Kina je do izjednačenja