Jedan gol za suvenir: Kako je Arsenalov novogodišnji poraz osvežio sećanje na kultnog brku Džona Jensena

Danas 01.01.2024  |  G. A.

Poslednjeg dana 2023. u engleskoj fudbalskoj Premijer ligi su se radovali londonski timovi, ali među njima nije bio Arsenal. „Tobdžije“ su prvi put posle 12 godina poklekle u gradskom okršaju s Fulamom (prethodno osam pobeda i tri remija), jer je na Krejven kotidžu bilo 2:1 za domaćina, kao i 2. januara 2012.

Totenhem je na svom stadionu savladao Bornmut s 3:1. Arsenal je igrao 31. decembra i 2022, ali je tada, takođe u gostima, bio uspešniji od Brajtona (4:2). I onda ga je Bukajo Saka doveo u vođstvo tek što je utakmica krenula (2. minut). Fulamovu mrežu je zatresao u 5. minutu. Novogodišnje želje na „Emiratima“ razvejane su u nastavku meča. U 29. minutu je izjednačio meksički napadač Raul Himenez (32), koji je prošlog leta doveden iz Vulverhemptona i nije mnogo plaćen