Liverpul drži čelo: Gorušica u prvom poluvremenu, a onda festival golova na Enfildu

Danas 01.01.2024  |  G. A.

U prvoj utakmici Premijer lige Engleske u fudbalu 2024, pretposlednjoj u 20. kolu, Liverpul se na Enfildu izborio za pobedu koja ga i dalje drži usamljenog na čelu.

Savladan je Njukasl s 4:2, a svi golovi su pali u drugom poluvremenu. Najveću šansu da zatrese mrežu u prvom delu meča propustio je egipatski as „redsa“ Mohamed Salah, koji u 22. minutu nije iskoristio jedanaesterac. Od njegovog dolaska u Liverpul iz Rome u leto 2017. nijedan igrač nema toliko proćerdanih penala kao on – šest. Više ih u Liverpulovim utakmicama u Premijer ligi od 1992. imaju samo Stiven Džerad (devet) i Majkl Oven (sedam). U drugom poluvremenu Salah