Nadal je opet onaj stari – ekspresno do četvrtfinala Brizbejna

Sputnik 04.01.2024

Španski teniser Rafael Nadal, koji se u Australiji vratio na teren posle jednogodišnjeg odsustva zbog povrede, na impresivan način se plasirao u četvrtfinale Brizbejna. Rafa je u dva seta eliminisao domaćeg takmičara Džejsona Kublera rezultatom 6:1, 6:2.

Furiozno kao nekad deluje 36-godišnjak sa Majorke, koji je uvodni set osmine finala turnira iz serije 250, rešio u svoju korist za samo 37 minuta uz dva brejka, i to u drugom i četvrtom gemu za impresivnih 6:1. Gde je stao u prvom, tu je nastavio u drugom setu Rafael Nadal. „Ukrao“ je odmah servis rivalu, inače 102. teniseru planete, i to mu je donelo rezultatsku i psihološku prednost da u nastavku lako odradi posao i domogne se plasamana među osam najboljih u