Liverpul nadigrao Arsenal u FA kupu i izbacio ga iz najstarijeg takmičenja na svetu

Danas 08.01.2024  |  A. Pavlović

Fudbaleri Liverpula slavili su protiv Arsenala 2:0 u derbi meču 3. runde FA kupa.

Tim Jirgena Klopa je do trijumfa došao u samom finišu meča, prvo je Jakub Kivior postigao autogol u 80. minutu, da bi desetak minuta kasnije Luis Dijaz postavio konačan rezultat na meču. Imali su domaći više od igre u prvom poluvremenu, kada su propustili izgledne prilike Ris Nelson i Martin Odegard. Gosti su imali šansu preko beka Trenta Aleksandera-Arnolda koji je pogodio okvir gola baš kao i Odegard, a potom je u sjajnoj prilici našao Bukajo Sako. Potom je