Ovo je sport u kojem holandija caruje: Uzeli su čak 10 zlata na Evropskom prvenstvu

Kurir 08.01.2024

Reprezentativci Holandije osvojili su 10 zlatnih medalja u 14 disciplina na Evropskom prvenstvu u brzom klizanju, koje je tokom ovog vikenda održano u Herenvenu.

Holandski brzoklizači su ukupno osvojili 22 medalje, osim zlatnih, još sedam srebrnih i pet bronzanih, a dominaciju su ostvarili na srednjim stazama (1.000 metara za muškarce i 1.500 za žene) gde su pokupili sve medalje. Posebnu pažnju i naklonost publike ostvarila je italijanska klizačica Frančeska Lolobriđida koja je osvojila bronzanu medalju na grupnom startu, četvrto mesto na 1.500 metara i peto na 3.000 metara, samo sedam meseci nakon što je rodila sina.