Srbin zbog „ljudi u crnom“ digao glas u Americi: „Sramota, dokle više?“

Sputnik 10.01.2024

Tesan poraz Toronta u Holivudu od Los Anđeles Lejkersa rezultatom 132:131 poprilično je iznervirao srpskog stratega na klupi Reptorsa Darka Rajakovića. Razlog je bio taj što je domaćin u poslednjoj četvrtini imao čak 23 slobodna bavanja naspram samo dva za goste.

Izjednačenu utakmicu odigrali su Lejkersi i Reptorsi, ali su se na kraju Džejms i drugovi radovali, s tim što su prema rečima rezigniranog Darka Rajakovića imali svesrdnu pomoć „ljudi u crnom“. Kako i da ne bude besan jedini Srbin koji samostalno vodi neki NBA tim, jer su „jezerdžije“ od 36 slobodnih bacanja ukupno za 48 minuta, čak 23 imali u odlučujućem kvartalo i to kada se „lomio“ meč. „Sramota! Nečuveno, ovo je sramota za ljude i za ligu. Dvadeset i tri