Bogdanovićeva Atlanta deklasirana od Vašingtona, Milvoki slavio protiv Golden stejta u derbiju

RTS 14.01.2024

Košarkaši Vašingtona ubedljivo su nadigrali Atlantu sa 127:99 na gostovanju, a domaćinima nije mnogo pomogla ni nova odlična igra srpskog reprezentativca Bogdana Bigdanovića. U igrama svojih timova učestvovali su Boban Marjanović i Vasilije Micić, a u sinoćnom derbiju Milvoki je nadigrao Golden stejt sa 129:118.

Atlanta je nastavila negativan niz na svom terenu i posle poraza od Indijane doživela debakl i od Vašingtona, a nije im od velike pomoći bilo ni to što se Bogdan Bogdanović vratio u standardnu formu. Kapiten reprezentacije Srbije bio je posebno efikasan u drugom poluvremenu i za nešto manje od 24 minuta igre postigao 14 poena uz tri skoka i dve asistencije. U njegovom timu najefikasniji je bio Tre Jang sa 21 poenom ali je sve to bilo nedovoljno da pruže značajniji