Sarazan pretplaćen na najviše postolje: Francuz drugi put u dva dana slavio u Kicbilu

Kurir 20.01.2024

Francuski skijaš Siprijan Sarazan pobednik je spusta koji je u okviru Svetskog kupa vožen u Kicbilu.

Sarazan, koji je slavio i juče u spustu u Kicbilu, je kroz cilj prošao za 1:52,96 minuta. Drugo mesto osvojio je Švajcarac Marko Odermat koji je bio sporiji za 0,91 sekundu, dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popeo Italijan Dominik Paris za 1,44 sekunde zaostatka za pobednikom. Odermat je i dalje vodeći u generalnom poretku Svetskog kupa sa 1.156 bodova, drugi je Sarazan sa 660, a treći Austrijanac Mark Švarc sa 464 bodova. U poretku spusta vodi