Bajern siguran na gostovanju, Štutgart razbio Lajpcig

RTS 27.01.2024

Fudbaleri Bajerna nadigrali su Augzburg sa 3:2 na gostovanju u prvoj današnjoj utakmici 22. kola Bundeslige, a prvi pogodak za vođstvo gostiju postigao je Aleksandar Pavlović, Srbin sa nemačkim pasošem. Na svojim terenima Ubedljibo su slavili Štutgart nad Lajpcigom sa 5:2 i Verder nad Frajburgom u Bremenu sa 3:1.

U svojevrsnom bavarskom derbiju Bajern je na gostovanju došao do vođstva u 23. minutu prvim golom Aleksandra Pavlovića za tim iz Minhena. U nastavku vrlo ravnopravne igre Bajern je duplirao prednost pogotkom Dejvisa u petom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Na početku drugog poluvremena Augzburg u 53. minutu smanjuje na 2:1 pogotkom Demirovića ali samo pet minuta kasnije Hari Kejn uvećava prednost Bajerna. Učinilo se da neće biti neizvesnosti o pobedniku