Atalanta ubedljiva protiv Udinezea, Empoli odoleo Juventusu uprkos odličnom Vlahoviću

RTS 27.01.2024

Fudbaleri Atalante nadigrali su Udineze sa 2:0 na svom terenu U prvom današnjem meču 22. kola Serije A. Srpski internacionalac Dušan Vlahović novim golom nastavio je seriju odličnih igara ali je prvoplasirani Juventus odigrao 1:1 i podelio bodove sa podposlednjim Empolijem.

Atalanta je od samog starta preuzela inicijativu i pitanje pobede praktično razrešila već u prvom poluvremenu i ostvarila četvrtu vezanu pobedu, a šesti uztastopni susret bez poraza. Poveli su u 33. minutu pogotkom Alekseja Mirančuka na asistenciju Šarla De Ketelerea, a Belgijanac je namestio i drugi gol svoje ekipe. U prvom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu je nakon njegovog dodavanja mrežu zatresao Đanluka Skamaka i ojačao poziciju svog tima na