Kako je prošlo kolo Bundeslige podsetilo na nemačkog igrača mađarskog porekla s korenima u kovinskom selu Skorenovac

Danas 30.01.2024  |  G. A.

U 19. kolu nemačkog fudbalskog prvenstva pala su dva het-trika, a oba trostruka strelca su domaći igrači.

Dortmundska Borusija je kod kuće s 3:1 slomila otpor Bohuma, koji se do 72. minuta držao za bod. Sva tri gola za domaćina dao je Niklas Filkrug, učesnik Mundijala u Kataru prošle godine, koji je u prethodnoj sezoni podelio prvo mesto na listi strelaca Bundeslige s Francuzom Kristoferom Nkunkuom (po 16 pogodaka). Nkunku je iz Lajpciga otišao u Čelsi, a Filkruga je Borusija dovela iz Verdera za 13 miliona evra. Mimo 72. minuta, kada je gostujuća odbrana poklekla