Mali je veliki, a hit Mundijala je prerano završio afričku priču /video/

Sputnik 31.01.2024

Spuštena je zavesa na utakmice osmine finala Kupa afričkih nacija i poznati su četvrtfinalni parovi. Mali je „preživeo“ Burkinu Faso – 2:1, dok je hit Mundijala u Kataru reprezentacija Maroka, iznenađujuće eliminisan od Južne Afrike (0:2).

Mali je opravdao ulogu blagog favorita u dvoboju sa Burkinom Faso, gde je štoper Burkine Edmon Tapsoba već u trećem minutu pogodio sopstvenu mrežu, što je u velikoj meri olakšalo posao velikom Maliju. Do odlaska na veliki odmor mreže su mirovale, da bi u nastavku pala još dva gola. Po jedan na obe strane. Prvo je Sinajoko na asistenciju Traorea duplirao prednost, da bi konačnih 2:1 postavio fudbaler Aston Vile Bertran Traore golom iz penala u 57. minutu. Posle