Vaterpolisti Srbije obezbedili učešće na Olimpijskim igrama i četvrtfinale Svetskog prvenstva

RTS 09.02.2024

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je selekciju SAD 14:12 u trećem kolu grupe C na prvenstvu sveta. "Delfini" su ovim trijumfom izborili plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva i učešće na Olimpijskim igrama u Parizu.

Cilj je ostvaren, Srbija je trijumfom nad Amerikom ostvarila plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva, a samim tim i na Olimpijske igre u Parizu. Ključni trenutak na meču dogodio se prilikom oštrog faula Bena Haloka nad Nikolom Jakšićem sredinom treće četvrtine. Sudije su to okarakterisale nasilničkim potezom i dodelile crveni karton američkom igraču. Pritom, tim SAD-a je zbog toga četiri minuta imao igrača manje. "Delfini" su napravili preokret na utakmici. Posle