Srpska plivačka štafeta izborila finale Svetskog prvenstva i plasman na Olimpijske igre u Parizu

RTV 11.02.2024  |  Tanjug

DOHA - Štafeta Srbije u plivanju osvojila je sedmo mesto u finalnoj trci na 400 metara slobodno na Svetskom prvenstvu u Dohi i tako obezbedila plasman na Olimpijske igre u Parizu.

Srpska štafeta plivala je u sastavu Velimir Stjepanović, Andrej Barna, Nikola Aćin i Uroš Nikolić i na cilj stigla sa vremenom 3:13,88 minuta. Zlatnu medalju je osvojila štafeta Kine, koja je na cilj stigla u vremenu 3:11,08 minuta. Srebro je osvojila Italija, dok je bronza pripala Sjedinjenim Američkim Državama. Srpski plivač Đurđe Matić nije uspeo da se plasira u polufinale Svetskog prvenstva u Dohi Srpski plivač Đorđe Matić nije uspeo danas da se plasira u