Milan prošao u osminu finala Lige Evrope - Jović strelac u bezbolnom porazu "rosonera"

RTS 22.02.2024

Fudbaleri Milana poraženi su od Rena rezultatom 3:2 u drugom meču šesnaestine finala Lige Evrope, ali su zahvaljujući ubedljivoj pobedi u prvoj utakmici prošli dalje.

Luka Jović odigrao je ceo meč za ekipu iz Milana i uspeo da postigne jedan pogodak. Srpski napadač je u 22. minutu odlično reagovao na centaršut Ernandeza i glavom poravnao rezultat nakon što je Bendžamin Burižu doveo domaće u vođstvo 11 minuta ranije. U drugom poluvremenu je francuski napadač postigao još dva gola sa penala, od kojih je jedan skrivio Jović, igravši rukom u šesnaestercu. Između dva Burižuova pogotka, Rafel Leao je postigao drugi gol za Milan i tada