Mile odbranio dva penala, Luka izveo magiju – Italija slavi Srbe!

Sputnik 22.02.2024

Luka Jović, srpski fudbaler, postigao je pogodak u drugom meču protiv Rena u borbi za osminu finala Lige Evrope. Fudbaleri Milana izgubili su rezultatom 3:2, ali su zbog ishoda sa prve utakmice izborili dalji plasman. Osim Luke istakao se i Mile Svilar koji je dva puta odbranio u penal seriji Rome i Fejnorda i tako odveo svoj timu u osminu finala.

Fudbaleri Milana stigli su u Francusku sa velikim samopouzdanjem jer su u prvoj utakmici slavili rezultatom 3:0. To ih je koštalo već u 11. minutu utakmice jer je Benžamen Burižo postigao gola za vođstvo Rena od 1:0. Probudilo je to Milan, a naročito Luku Jovića koji je u 22. minutu posle asistencije Tea Ernandesa zatresao mrežu i doneo izjednačenje. Luka je odlično dočekao centaršut saigrača i potom glavom postigao gol. Ovo je srpskom reprezentativcu ukupno osmi