Komesanja i Serlot "provozali žutu podmornicu" po San Sebastijanu!

Sportske.net 23.02.2024  |  Sportske.net

Fudbaleri Viljareala savladali su Real Sosijedad u San Sebastijanu rezultatom 3:1, u prvoj utakmici 26. kola španske La Lige. "Žuta podmornica" je slavila na krilima veziste Santija Komesanje, koji je bio dvostruki strelac, i na taj način je prekinula seriju od tri remija u šampionatu.

Viljareal je sada 12. na tabeli sa 29 bodova, dok je Real Sosijedad šesti sa 40. Komesanja je mrežu Baskijaca načeo u 17. minutu, kada je nakon kornera sa leve strane i povratne lopte od strane Albiola sa druge stative u peterac, glavom matirao golmana Remira, za 0:1. Prednost je udvostručio u 47. minutu. Gosti su se dokopali lopte posle strahovitog presinga u opasnoj zoni, Baena je kvalitetno centrirao sa levog boka, a Komesanja se perfektno ubacio u šesnaesterac