Liverpul osvajač Liga kupa, Van Dajk matirao Petrovića za prvi trofej na Klopovom oproštaju

RTS 25.02.2024

Golom Virdžila van Dajka u 118. minutu Liverpul je savladao Čelsi 1:0 na "Vembliju" u finalu Liga kupa Engleske. Deseti trofej Liga kupa za lidera Premijer lige u poslednjoj sezoni Jirgena Klopa na klupi.

Iako se po pogledu na semafor to ne može reći, meč na kultnom "Vembliju" je bio pun šansi na obe strane. I "redsi" i "plavci" su pogađali stative, stvarali šanse i postizali golove, koji su poništeni posle konsultacije VAR-a. Prvi poništeni pogodak delo je Nikolasa Džeksona u 34. minutu, napadač Čelsija je bio u ofsajdu. Ni Liverpul nije stigao do prednosti, pošto je u akciji iz prekida u kojoj je Virdžil van Dajk zatresao mrežu Đorđa Petrovića u 60. minutu,