Sporting prvi put u poslednje 44 godine ima svih 12 pobeda kod kuće od početka prvenstva (VIDEO)

Danas 04.03.2024  |  G. A.

U 24. kolu portugalskog fudbalskog prvenstva Sporting je pred svojim navijačima uložio više napora za pobedu nego što je izgledalo kad je protiv Farensea poveo s 2:0.

Golove su dali Danijel Bragansa u 11. minutu i švedski napadač mađarskog porekla Viktor Đekereš u 29, koji je tim pogotkom ostao na deobi prvog mesta liste strelaca sa Kongoancem Simonom Banzom iz Brage (po 18). Farense nije klonuo nego je poravnao, iznenadivši domaćina u 32. i 50. minutu. Pobedonosni pogodak dao je Sportingov krilni napadač Pote u 53. Lisabonski „lavovi“ imaju svih 12 pobeda kod kuče od početka prvenstva i to je tako prvi put od sezone 1979/80