Svetsko prvenstvo u brzoklizačkom sprintu: Zlato za Miho Takagi, slava za Jutu Lirdam

Sportski žurnal 09.03.2024

Za japansku šampionku to je tek prvi od dva izazova koja je postavila pred sebe, pošto će u subotu i nedelju pokušati da osvoji i titulu najbrže "all around" brzoklizačice, što je ekvivalent atletskom takmičenju u višeboju

Japanska brzoklizačica Miho Takagi postala je u petak svetska prvakinja u sprintu, pošto je na ukupno četiri trke na kratkim stazama (dva puta 500 metara i dva puta 1.000 metara) osvojila dva druga mesta i po jedno prvo i četvrto. Za japansku šampionku to je tek prvi od dva izazova koja je postavila pred sebe, pošto će u subotu i nedelju pokušati da osvoji i titulu najbrže "all around" brzoklizačice, što je ekvivalent atletskom takmičenju u višeboju. Takagi (29) je