Bogdanov bum nije sprečio pad „jastrebova“ – Njujork svedok najsiromašnijeg meča

Sputnik 11.03.2024

Bogdan Bogdanović, kapiten Srbije, bio je najefikasniji košarkaš u porazu Atlante od Nju Orleansa – 116:103. Bogi je ubacio 25 poena imao je sedam asistencija i jedan skok, ali to nije pomoglo „jastrebovima“ da izbegnu poraz.

Loše je Atlanta ušla u meč i izgubila je uvodnu deonicu od Pelikansa rezultatom 26:20. Do odlaska na poluvreme ta prednost gostiju prerasla je u dvocifrenu – 42:53. Nisu Hoksi, bez povređene prve zvezde Tre Janga, uspeli da pronađu „ključ“ za trijumf nad Nju Orleansom, iako su prethodno nanizali tri pobede u NBA ligi, protiv Memfisa, Klivlenda i Njujork Niksa. Izgubili su Bogdan i drugovi i treću četvrtinu, da bi tek u poslednjoj, kada je praktično sve već bilo