Udineze pobedio Lacio u Seriji A

Danas 12.03.2024  |  A. Pavlović

Fudbaleri Udinezea pobedili su u Rimu domaći Lacio sa 2:1, u poslednjoj utakmici 28. kola Serije A. „Nebesko-plavi“ su imali više od igre u prvom poluvremenu, ali uprkos prilikama koje su stvorili nisu uspeli da stignu do prednosti.

Udineze je poveo u 47. minutu golom Lorenca Luke, a dva minuta kasnije Lautaro Đaneti je postigao autogol i izjednačio. Pobedonosni gol za Udineze postigao je Ojer Saraga u 51. minutu. Udineze je utakmicu završio sa desetoricom pošto je Neuen Peres u petom minutu nadonade dobio drugi žuti karton. Srpski reprezentativac Lazar Samardžić ušao je u igru u 74. minutu umesto Martina Pajera i imao je zapaženu rolu na terenu. Udineze je ostvario četvrtu pobedu u prvenstvu