Golman Raja heroj penal ruleta, Arsenal u četvrtfinalu UEFA Lige šampiona

Euronews 12.03.2024  |  Autor: Euronews

Arsenal je u četvrtfinalu UEFA Lige šampiona, prednost Portoa iz prvog meča (0:1) je nadoknađena na "Emiratima" 1:0 (1:0, 1:0), pa se "tobdžije" tek posle izvođenja penala slavili 4:2 i probili među osam odabranih praveći društvo Mančester sitiju, Real Madridu, Pari sen Žermenu, Bajernu i Barseloni.

Vodio se pravi rat 120 minuta, Trosar je uspeo samo da odvede Arsenal do penala, a tamo je briljirao heroj golman Raja sa dva odbranjena penala Vendelu i Galenu. Sva četvorica igrača Arsenala bila su sigurna. Ostaje raritet da Portu ostaje san gol iz igre protiv Arsenala u Londonu jer i četvrti put u istoriji to nisu uspeli da učine! Kad ostavite Arsenal na "Emiratima" bez prave šanse 40 minuta znači da ste imali odličan plan igre i da ste je sproveli u delo. Porto