Švajcarski skijaš Odermat osvojio Mali kristalni globus, otkazan spust u Zalbahu

RTS 24.03.2024

Švajcarski skijaš Marko Odermat osvojio je Mali kristalni globus Svetskog kupa u spustu, pošto je zbog loših vremenskih uslova otkazana današnja trka u Zalbahu, prenosi AP. Odermatu je pripala prva pozicija u generalnom plasmanu spusta sa 552 boda, dok je drugo mesto osvojio Francuz Siprijen Sarazin sa 510.

Početak poslednjeg spusta sezone u Zalbahu nekoliko puta je odlagan zbog jakog vetra, ali su organizatori na kraju odlučili da iz bezbednosnih razloga otkažu trku. "Nažalost, zbog trenutne vremenske situacije sa vetrom i snegom koji utiču na bezbednost skijaša na stazi, današnji muški spust u Zalbahu je otkazan", saopštila je Međunarodna skijaška federacija (FIS) na društvenoj mreži Iks (X). Švajcarski skijaš je ove sezone najbolji u tri skijaške discipline i