Drama u Kardifu, Ščensni odveo Poljake na EURO!

Sportske.net 26.03.2024  |  Sportske.net

Reprezentacija Poljske će na šampionatu Evrope igrati u grupi D, sa Francuskom, Austrijom i Holandijom! Ona je večeras u Kardifu, u poslednjoj utakmici baraža, u finalu "staze A", posle penal-serije bila bolja od domaćeg Velsa rezultatom 5:4, pošto u regularnom toku meča i u produžecima nije bilo golova.

Veoma tvrdo prvo poluvreme su u Kardifu odigrala dva tima koja su prilično izjednačena po kvalitetu. Vodila se velika bitka na sredini terena, nije bilo lopti za napadače, pa ni šansi za gol, a prvo i jedino uzbuđenje viđeno je u prvom minutu nadoknade vremena, kada je Benu Dejvisu poništen pogodak, nakon intervencije iz VAR sobe. Defanzivac Totenhema je, naravno, mrežu zatresao posle prekida. Važnost ovog susreta je još više došla do izražaja u drugom poluvremenu,