Šteta! Dušan Lajović eliminisan u polufinalu Barselone: Srbin sjajno krenuo, pa stao - Cicipas će se za titulu boriti protiv Ruda

Kurir pre 15 dana
Šteta! Dušan Lajović eliminisan u polufinalu Barselone: Srbin sjajno krenuo, pa stao - Cicipas će se za titulu boriti…

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u polufinalu teniskog turnira u Barseloni.

Od njega je bio bolji grčki teniser Stefanos Cicipas posle tri seta 5:7, 6:4, 6:2. Čuvala su oba trenisera svoj servis na startu meča, potrajalo je to do kraja prvog seta, a onda je Lajović uspeo da pronađe "slabu tačku" sedmom reketu sveta i sjajnom igrom osvoji prvi set (7:5). Velika borba vodila se i u drugom setu, ređao je Grk brejk prilike, a u sedmom gemu i iskoristio jednu (3:4), stigao do prednosti i rutiski izjednačio u setovima (4:6). U odlučujućem setu