Roma pala u Rimu – Olimpijakos napravio spektakl u Engleskoj

Sputnik pre 28 dana

Dok se Roma namučila i na kraju izgubila na domaćem terenu od Bajera (2:0), Marsej i Atalanta prvu polufinalnu utakmicu Lige Evrope završili su nerešenim rezultatom 1:1. U Ligi konferencija bilo je daleko uzbudljivije jer je Olimpijakos slavio na gostovanju Aston Vili rezultatom 4:2, dok je Fiorentina savladala Briž 3:2.

Mile Svilar, srpski golman, nije dugo uspeo da odoli napadima Bajera, pa je tako u 28. minutu savladan od strane Florijana Virca koji je svom timu doneo prednost od 1:0. Umesto odgovora Rome viđene su još dve velike šanse Leverkuzena. One prilike koje su imali fudbaleri Rome nisu koristili, a zaista ih nije bilo puno. Sa druge strane to nije bio slučaj. U 73. minutu Bajeru 2:0 doneo je Robert Andrič. U Marseju se igrala atraktivna utakmica u kojoj je Atalanta