Čudesan preokret Sabalenke protiv Ribakine – Medvedev se povukao

Sputnik pre 30 dana

Posle epske borbe i preokreta Arina Sabalenka savladala je Jelenu Ribakinu u polufinalu mastersa u Madridu rezultatom 1:6,7:5, 7:6. U muškoj konkurenciji Danil Medvedev prethodno je zbog povrede predao Jiržiju Lehečki pri vođstvu Čeha rezultatom 6:4.

Njihovi mečevi su teniska poslatica, sinonim za dramu i neizvesnost, a kada je počeo 11. međusobni duel Arine Sabalenke i Jelene Ribakine mislili smo da to nećemo videti. Moskovljanka koja igra pod kazahstanskom zastavom odigrala je neverovatan prvi set u kom je Sabalenki dopustila da osvoji samo jedan gem. Činilo se da će Jelena ovaj meč dobiti i suviše lako pogotovo kada je u drugom setu napravila brejk, a Beloruskinja propustila svoju priliku da uzvrati. Ipak,