Fortuna uz Dortmund za finale Lige šampiona – PSŽ pogađao prečke i stative

Sputnik pre 12 dana

Fudbaleri Borusije Dortmund prvi su finalisti Lige šampiona, nakon što su i u revanš meču pobedili Pari Sen Žermen identičnim rezultatom 1:0 (0:0). Gol odluke postigao je Mats Humels u 50. minutu. „Milioneri“, koji su preživeli dve prečke i dve stative Parižana, čekaju pobednika dvoboja Real – Bajern, koji se igra u sredu od 21 čas u Madridu.

Finale je 1. juna na kultnom Vembliju. Tok susreta mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik u tekstualnom prenosu. Posle uspavljujućeg prvog poluvremena u kom su mreže mirovale, usledio je vrhunski fudbal i pregršt prilika na obe strane. Na kraju će se ispostaviti da će Fortuna biti naklonjena Dortmund, koji je preko Humelsa uspeo da matira Đanluiđija Donarumu u 50. minutu, dok su s druge strane, pucale prečke i stative Kobelovog gola, ali se mreža nije zatresla!