Nikola je izborio pravo na popravni

Sputnik pre 23 dana

Fudbaleri Fiorentine među kojima je i Nikola Milenković, srpski reprezentativac, plasirali su se u finale Lige konferencija posle pobede nad Klubom Brižom ukupnim rezultatom 4:3 u dva meča. Biće to nova prilika za „Violu“ koja je prošle godine poražena u bori za trofej u ovom takmičenju.

U prvoj utakmici goleada i tesna pobeda Fiorentine od 3:2, a u drugoj samo po jedan gol na obe strane. Nerešen rezultat bio je dovoljan italijanskom klubu protiv Briža za novo evropsko finale. U 20. minutu poveo je klub iz Belgije golom Vanakena, a potom je tek u 85. minutu mrežu uspeo da zatrese Beltran za 1:1. Od početka do kraja meča na terenu je bio i Nikola Milenković koji na sajtu „Sofakor“ dobio ocenu sedam. „Viola“ je i prošle godine igrala finale Lige