Andrej kao feniks: Šampion Madrida bio na ivici eliminacije, pa režirao preokret!

Kurir pre 21 dana

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u treće kolo mastersa u Rimu pobedom nad Markusom Đironom rezultatom 2:1 u setovima (5:7, 6:4, 7:5) Šampion Madrida je izgubio prvi set, mučio se sa nervozom, ali je uspeo da se konsoliduje kada je došao do izjednačenja.

Andrey the giant 🔥 Madrid champion @AndreyRublev1997 comes from a set down to beat Giron 5-7 6-4 7-5 in Rome! #IBI24 pic.twitter.com/risDkIIp9H — Tennis TV (@TennisTV) May 11, 2024 U trećem odlučujećem setu, Rubljov je bio na ivici provalije, Điron je servirao za meč, ali mu je zadrhtala ruka, usledio je brejk, a onda i dva uzatopna gema za Andreja koji je uspeo da se plasira među 32 najbolja tenisera u prestonici Italije. Naredni protivnik biće mu Aleksander Miler