KK “Unsu” iz Leskovca osvojio 32 odličja na 27. Evropskom šampionatu u Fudokan karate u Sloveniji

Stav.life pre 24 dana  |  STAV

KK „Unsu“ je ostvario rezultat od 32 odličja I to 19 zlatnih, 7 srebrnih I 6 bronzanih medalja, proteklog vikenda na evropskom prvenstvu u karateu u Sloveniji.

Takmičari su se borili u sledećim disciplinama: kate, kihon kumite (tehnike kroz kretnju), kihon ippon kumite (borba na 1 korak sa zadatim tehnikama), jiu ippon kumite (borba sa zadatim tehnikama), ko go kumite, fuku go, slobodna borba. U generalnom plasmanu Srbija je zauzela jako 2. mesto, dok je reprezentacija Rumunije na prvom, a reprezentacija Slovenije na trećem mestu. “U ime svih članova našeg kluba, istakla bih da smo neizmerno zahvalni na velikoj podršci