Zverev preživeo epsku dramu – Medvedev slavio uz izgubljen set

Sputnik pre 30 dana

Najbolji ruski teniser Danil Medvedev stigao je među 16 najboljih na Rolan Garosu uz izgubljen set od Tomaša Mahača – 7:6, 7:5, 1:6, 6:4 u meču koji je trajao tri sata i 28 minuta. Daleko veću dramu preživeo je Saša Zverev koji je posle četiri sata i 15 minuta uspeo da eliminiše upornog Holanđanina Talona Grikspora rezultatom 3:6, 6:4, 6:4, 4:6, 7:6.

Tomaš Mahač igra fantastičan tenis u Parizu, ali mu to nije bilo dovoljno da bi ozbiljnije ugrozio najboljeg ruskog tenisera koji je opravdao ulogu izrazitog favorita. U dvoboju 34. i petog tenisera planete Rus je posle velike borbe u uvodnom setu uspeo da slavi u tajbrejku rezultatom 7:4. Za razliku od prvog seta u kom su viđena dva brejka, po jedan na obe strane, u drugom se igralo gem za gem sve do 11. gema, kada je Medvedev uspeo da „ukrade“ servis Čehu i da