Fudbalerke Srbije ubedljive u Slovačkoj za plasman u narednu fazu kvalifikacija za EP

RTV 04.06.2024  |  FoNet

TRNAVA - Ženska fudbalska reprezentacija Srbije danas je u Trnavi, u četvrtom kolu prve faze kvalifikacija za prvenstvo Evrope, savladala Slovačku sa 4:0 (1:0) i obezbedila plasman u narednu fazu.

Srbija je svih 90 minuta kontrolisala utakmicu i ni u jednom trenutku nije prepuštala inicijativu protivnicama. Prvi pogodak za naš tim postigla je Jovana Damnjanović u 35. minutu, a u drugom poluvremenu ostvarena je ubedljiva pobeda. Prednost Srbije udvostručila je Tajla Vlajnić u u 55. minutu, treći pogodak postigla je Miljana Ivanović u 87. minutu, a konačan rezultat postavila je Nina Matejić u nadoknadi vremena. Posle trećeg kola u grupu 2 u vođstvu su Škotska