Dušan Mandić sa ferencvarošom osvojio ligu šampiona: Kraj dominacije Pro Reka - Evropa ima novog vladara! Novi Beograd bez medalje

Kurir 07.06.2024
Dušan Mandić sa ferencvarošom osvojio ligu šampiona: Kraj dominacije Pro Reka - Evropa ima novog vladara! Novi Beograd bez…

Vaterpolisti Ferencvaroša osvojili su titulu u Ligi šampiona, pošto su u finalu fajnal-fora u Gziri na Malti pobedili branioca trofeja Pro Reko 12:11 (2:2, 4:2, 3:3, 3:4).

Ferencvaroš je predvodio srpski vaterpolista Dušan Mandić sa četiri gola, a Stilijanos Argiropulos, Deneš Varga i Silard Janšik dodali su po dva pogotka. U ekipi Pro Reka najefikasniji sa po dva gola bili su Frančesko Di Fulvio, Mateo Grata, Aron Janger i Kostantinos Kakaris. Mađarski klub je tako drugi put u istoriji postao prvak Evrope i prekinuo je niz Pro Reka od tri titule. Treće mesto na završnom turniru osvojio je Olimpijakos, koji je pobedio Novi Beograd