Saton o VAR: Skandalozna odluka, ovo ne bi prošlo u PL

Sport klub pre 14 dana  |  Autor: Filip Mijailović

Bivši engleski napadač Kris Saton ocenio je da je turski arbitar Halil Umut Meler oštetio Belgiju u porazu favorita od Slovačke 0:1 (0:1) u prvom kolu E grupe. www.winnerbet.rs – registruj se i oseti pobedu! Jedini pogodak izvojevao je Ivan Šranc u sedmom minutu.

Time je, uz sjajnog čuvara mreže Njukasla Martina Dubravku, neupitno postao heroj autsajderskog tima. Napadač trećeplasirane selekcije na FIFA rang listi Romelu Lukaku bio bi dvostruki strelac da nije bilo VAR tehnologije. Gol korpulentnog 31-godišnjaka anuliran je u 57. minutu zbog očiglednog ofsajda, dok je u finišu duela poništen još jedan. Meler je insistirao na vraćanju snimka u kom je primetio da je Lois Openda igrao rukom u ranoj fazi napada. „Skandalozno