Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Zenit i ponovo osvojili turnir u Sankt Peterburgu

RTV 08.07.2024  |  Tanjug

SANKT PETERBURG - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su posle preokreta domaćina turnira Zenit rezultatom 2:1 i tako kolo pre kraja odbranili pehar na Kupu prijateljstva osvojen prošle godine.

Zenit je poveo već u 6. minutu, Klaudinjo je udarcem sa više od 20 metara matirao golmana Zvezde Ivana Gutešu. Zvezda je izjednačila u 49. minutu, Dalsio je bio asistent, a Aleksandar Katai strelac. Pobedu šampionu Srbije doneo je Stefan Leković u 85. minutu. Leković je odlično skočio posle kornera koji je izveo Gelor Kanga i udarcem glavom doneo Zvezdi novu pobedu na turniru. Zvezda je osvojila šest bodova, kao i Zenit od koga srpski klub bolji međusobni skor i