Nemice lako, Španija uz muku – bez iznenađenja na početku olimpijskog turnira

RTS 25.07.2024

Dan posle fudbalera i nešto više od 24 sata pre zvaničnog otvaranja Olimpijskih igara u Parizu, turnir su započele i fudbalerke. Nemice i Amerikanke bile su sigurne u uvodnim utakmicama. Špankinje i domaćini do pobeda su došle uz muku.

Fudbalerke Francuske pobedile su u prvoj utakmici grupe A reprezentaciju Kolumbije tesnim rezultatom 3:2, iako su na poluvremenu vodeli sa tri gola razlike. U drugom meču grupe Kanada je sa 2:1 bila bolja od Novog Zelanda. Nemice i Amerikanke su ostvarile ubedljive trijumfe u uvodnim mečevima grube B. Nemice su savladale selekciju Australije golovima Marine Hegering u 24, Lee Šiler u 64. i Jule Brand u 68. minutu susreta. Predstavnice Sjedinjenih Država su istim