Trinaesti dan Igara u Parizu - košarkaši poraženi od SAD u polufinalu, Nemeš zaustavljen u repersažu

RTS 08.08.2024

Trinaestog takmičarskog dana Olimpijskih igara u Parizu košarkaši Srbije poraženi su od selekcije Sjedinjenih Američkih Država u polufinalu. Muški kajakaški četverac izborio je plasman u finale, ali je tamo ostao bez medalje, zauzevši šesto mesto u ukupnom rangiranju. Ženska posada u istoj disciplini je zaustavljena u polufinalu. Rvač Mate Nemeš, predstavnik Srbije u kategoriji do 67 kilograma grčko-rimskim stilom, poražen je u repersažu i neće biti u prilici da se bori za bronzu.

Rezime današnjih rezultata srpskih olimpijaca - Košarkaši Srbije poraženi su u polufinalu posle velike drame od Sjedinjenih Američkih Država sa 95:91. - Srpski rvač grčko-rimskim stilom u kategoriji do 67 kilograma Mate Nemeš izgubio je u repersažu od Kirgistanca Amantura Ismailova i neće biti u prilici da se bori za bronzu. - Ženski kajakaški četverac (Bajuk, Dostanić, Novaković, Stanojev) završio je kao treći polufinalnu trku i nije uspeo da, kao jedna od dve