Šok uoči Mundijala: Amerikanci „guraju“ Kongo u karantin!
Sport klub 24.05.2026 | Autor: Branimir Smilić

Učešće reprezentacije Irana na do skoro je bila tema svih tema uoči početka Svetskog prvenstva u fudbalu, a tek što se smirila situacija oko pomenute selekcije FIFA se susrela sa novim problemom.
Kako je prvotno objavio Rojters, američke vlasti zahtevale su da reprezentacija Demokratske Republike Kongo provede 21 dan u strogo kontrolisanom „balonu“ tokom priprema u Belgiji, iz razloga jer se u njihovoj državi širi ebola. Iz DR konga su odbili „preporuku“ i poručili da ne misle da menjaju planove koji uključuju i odigravanje dve prijateljske utakmice protiv Danske 3. juna u Liježu i 9. juna sa Španijom u Marbelji. Nakon toga planiraju da polete za Hjuston









