Звезда је првак Европе - 35 година од Барија! Успех који је остао уписан у историју!
Курир пре 29 дана

Црвена звезда се пре 35 година попела на кров Европе савладавши у финалу у Барију Олимпик из Марсеја.
Сјајна генерација црвено-белих је до тог успеха стигла без пораза и тако се златним словима уписала у фудбалске анале. ФК Црвена звезда се огласио овим поводом на клупском сајту и присетио се великог успеха. Њихов текст преносимо у целости у наставку... - Те сезоне, први противник Звезде био је швајцарски првак Грасхоперс. Први сусрет у Београду завршен је нерешено 1:1, а стрелац је био Бинић. Међутим, реванш у Цириху обележила је голеада Звезде и убедљив тријумф












