Галбијати: Све ово је невероватно, остајем у Басконији
Спорт клуб пре 25 дана | Аутор: Огњен Бојић

Тренер Басконије Паоло Галбијати поручио је да ће и наредне сезоне водити клуб из Виторије, иако су га медији "селили" у друге евролигашке екипе.
Галбијати је прошлог лета стигао у Басконију из Трента и успео да спроведе тим на прави колосек, упркос захтевној сезони уз бројне повреде и разочаравајуће резултате на самом почетку и промене у саставу. Упркос свим потешкоћама, италијански тренер је освојио Куп краља, стабилизовао екипу која је часно учествовала у Евролиги и подигао форму пред старт плеј-офа АЦБ лиге. Басконија има шест тријумфа у низу у првенству Шпаније и тренутно је на другој позицији. Крајњи












