Srbija i Crna Gora u TOP 16 fazi, ciljaju TOP 8 u Kini
Sport klub pre 7 sati | Autor: Svetozar Janičić

Rukometašice Srbije i Crne Gore izborile su plasman u TOP 16 fazu takmičenja na Svetskom prvenstu u Kini za igračice do 20 godina.
Srbija je u prvoj rundi pobedila Paragvaj sa 40:15, u drugoj je slavila protiv Angole sa 26:16, a sada sledi okršaj sa selekcijom Austrije. Duel će dati odgovor na pitanje – koja selekcija će preneti maksimalan broj bodova u drugu, odnosno TOP 16 fazu takmičenja. Milica Otašević je postigla pet, Lara Stanić četiri, Mia Nedeljković, Zorica Ranković, Ema Petković i Tamara Dušić po tri gola. Crna Gora je nadigrala Island – 34:24, zatim je bez problema opravdala ulogu






