„Čistka“: Četvorica košarkaša napustila Fenerbahče u jednom danu
Sport klub pre 2 sata | Autor: Nikola Janković

Fenerbahče Beko se na kraju sezone oprostio od četvorice košarkaša u jednom danu.
Turski šampion zvanično je saopštio da Džilson Bango, Brendon Boston Džunior, Armando Bekot i Arturs Žagars neće biti deo tima u sezoni 2026/27. Džilson Bango stigao je u Fenerbahče usred sezone iz Saragose. Angolski centar je u ograničenoj ulozi donosio energiju, atleticizam i zaštitu obruča, debitovao je u Evroligi i predstavljao pouzdanu opciju u reketu kada god je dobijao priliku, ali to očigledno nije bilo dovoljno za standarde bivšeg šampiona Evrope. Brendon












