Izvor: Dojče vele/Svet arhiva vesti 06.02.2016
Gde su nestala deca izbeglice?
Dojče vele 06.02.2016
Niko ne može reći koliki je broj maloletnih izbeglica u Evropi koje se vode kao nestale, kao ni gde su ta deca. Očito je da su prilikom registracije počinjene greške. Zašto se o izbeglicama koje su još deca ili adolescenti nakon registracije nije… »
Sporni predlog Austrije
Dojče vele 06.02.2016
Zbog izbegličkog talasa Austrija najavila da bi mogla poslati vojnike u Srbiju i Makedoniju. Nemačka štampa se osvrće i na spornog novog ministra kulture u Hrvatskoj. Grčka konačno mora bolje osigurati svoju granicu sa Turskom, a ako to ne učini… »
Heroji sa Lezbosa
Dojče vele 06.02.2016
Samo na grčko ostrvo Lezbos i pored lošeg vremena i nemirnog mora, dnevno čamcima stiže oko 1000 ljudi. Njima pomažu dobrovoljci iz čitave Evrope – kao što ćete videti u priči koja sledi. Hladnoća je proteklih nedelja odvratila mnoge izbeglice… »